RR1BA-UDC110V
제조업체 부품 번호:
RR1BA-UDC110V
제조업체/브랜드:
IDEC
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 110V
재고 상태:
9
제조사 :
IDEC
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
13 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
88 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
240VAC, 30VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)