PC435-1C-24SF-X
제조업체 부품 번호:
PC435-1C-24SF-X
제조업체/브랜드:
Picker Components
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Picker Components
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
18.8 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
8 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
277VAC, 30VDC - Max