HPKF1A35DC12S1.5
제조업체 부품 번호:
HPKF1A35DC12S1.5
제조업체/브랜드:
Hasco Relays
설명의 일부:
RELAY SPST 35A 12V
재고 상태:
180
제조사 :
Hasco Relays
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
150 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
35 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
0.6 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Relay Type :
Release Time :
10 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
277VAC - Max