RH4B-UDC24V
제조업체 부품 번호:
RH4B-UDC24V
제조업체/브랜드:
IDEC
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
재고 상태:
3
제조사 :
IDEC
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
62 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
120VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)