RV8H-2S-D12
제조업체 부품 번호:
RV8H-2S-D12
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 12V
재고 상태:
9
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
32 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
6 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
0.84 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC - Nom