R55-11A20-240F
제조업체 부품 번호:
R55-11A20-240F
제조업체/브랜드:
NTE Electronics, Inc.
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 240V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
NTE Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
Coil Insulation :
Coil Type :
Coil Voltage :
240VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
25 A
Features :
Mounting Type :
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operate Time :
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
Seal Rating :
Switching Voltage :
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)