PR17-24V-540-1C
제조업체 부품 번호:
PR17-24V-540-1C
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
재고 상태:
1,000
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
22.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
16 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Release Time :
8 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max