PR12-12V-360-1A
제조업체 부품 번호:
PR12-12V-360-1A
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 12V
재고 상태:
928
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
30 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
15 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 28VDC - Max