RV8H-2S-AD60-C1D2
제조업체 부품 번호:
RV8H-2S-AD60-C1D2
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 60V
재고 상태:
5
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
9 mA
Coil Voltage :
60VAC/DC
Contact Rating (Current) :
6 A
Must Operate Voltage :
48 VAC/DC
Must Release Voltage :
4.2 VAC/DC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC - Nom