RV8H-2S-AD48-C1D2
제조업체 부품 번호:
RV8H-2S-AD48-C1D2
제조업체/브랜드:
IDEC
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 48V
재고 상태:
5
제조사 :
IDEC
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
9 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
48VAC/DC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
6 A
Features :
Socket Included
Mounting Type :
DIN Rail
Must Operate Voltage :
38.4 VAC/DC
Must Release Voltage :
3.36 VAC/DC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
15 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC - Nom