HR705-2PL-220VAC
제조업체 부품 번호:
HR705-2PL-220VAC
제조업체/브랜드:
Kacon
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V
재고 상태:
59
제조사 :
Kacon
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
4.1 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Coil Voltage :
220VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Lighted Indicator
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operate Time :
20 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
20 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max