AM2C05SCLA22000G
제조업체 부품 번호:
AM2C05SCLA22000G
제조업체/브랜드:
Amphenol Anytek
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V
재고 상태:
998
제조사 :
Amphenol Anytek
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
14.7 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
220VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
176 VAC
Must Release Voltage :
33 VAC
Operate Time :
20 ms
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
20 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
277VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)