PR16-12V-540-2A
제조업체 부품 번호:
PR16-12V-540-2A
제조업체/브랜드:
CUI Devices
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
재고 상태:
809
제조사 :
CUI Devices
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
44.9 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
8 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max