PR8-24V-450-1A
- 제조업체 부품 번호:
- PR8-24V-450-1A
- 제조업체/브랜드:
- CUI Devices
- 설명의 일부:
- RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
- 제조사 :
- CUI Devices
- 제품 카테고리 :
- 전력 계전기, 2A 이상
- Coil Current :
- 18.8 mA
- Coil Insulation :
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Material :
- Silver Alloy
- Contact Rating (Current) :
- 16 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 16.8 VDC
- Must Release Voltage :
- 2.4 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- General Purpose
- Release Time :
- 5 ms
- Seal Rating :
- Switching Voltage :
- 250VAC, 30VDC - Max