PR10-24V-450-1A
제조업체 부품 번호:
PR10-24V-450-1A
제조업체/브랜드:
CUI Devices
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
재고 상태:
998
제조사 :
CUI Devices
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
18.8 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
8 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 28VDC - Max