RV8H-1S1-D24
제조업체 부품 번호:
RV8H-1S1-D24
제조업체/브랜드:
IDEC
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V
재고 상태:
121
제조사 :
IDEC
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
20 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
12 A
Features :
Socket Included
Mounting Type :
DIN Rail
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
1.68 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
15 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC - Nom