KC5B30.001NPS
- 제조업체 부품 번호:
- KC5B30.001NPS
- 제조업체/브랜드:
- E-Switch
- 설명의 일부:
- SWITCH ROTARY 4POS 0.35A 125V
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- E-Switch
- 제품 카테고리 :
- 로터리 스위치
- Actuator Length :
- 30.00mm
- Actuator Type :
- Round (6mm Dia)
- Angle of Throw :
- 90°
- Circuit per Deck :
- SP4T
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 350mA (AC)
- Depth Behind Panel :
- 14.20mm
- Features :
- Index Stops :
- Fixed
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 1
- Number of Positions :
- 4
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V