71ADF30-02-1-AJN
제조업체 부품 번호:
71ADF30-02-1-AJN
제조업체/브랜드:
Grayhill, Inc.
설명의 일부:
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 115V
재고 상태:
99
제조사 :
Grayhill, Inc.
제품 카테고리 :
로터리 스위치
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw :
30°
Circuit per Deck :
SP12T
Contact Finish :
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
24.87mm
Features :
Index Stops :
Adjustable
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Decks :
2
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
2 ~ 12
Product Status :
Active
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V