KC10A9.501NPS
- 제조업체 부품 번호:
- KC10A9.501NPS
- 제조업체/브랜드:
- E-Switch
- 설명의 일부:
- SWITCH ROTARY 12POS 350MA 125V
- 재고 상태:
- 466
- 제조사 :
- E-Switch
- 제품 카테고리 :
- 로터리 스위치
- Actuator Length :
- 9.50mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Angle of Throw :
- 30°
- Circuit per Deck :
- SP12T
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Timing :
- Non-Shorting (BBM)
- Current Rating (Amps) :
- 350mA (AC)
- Depth Behind Panel :
- 14.20mm
- Features :
- Index Stops :
- Continuous
- Mounting Type :
- Panel Mount, Through Hole
- Number of Decks :
- 1
- Number of Poles per Deck :
- 1
- Number of Positions :
- 12
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V