RZ03-1A4-D024
제조업체 부품 번호:
RZ03-1A4-D024
제조업체/브랜드:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
재고 상태:
20,314
제조사 :
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
16.7 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
16 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
8 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
6 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
400VAC - Max