RGH1A60A60KGE
제조업체 부품 번호:
RGH1A60A60KGE
제조업체/브랜드:
Carlo Gavazzi
설명의 일부:
1P-SSC-AC IN-ZC 600V 60A 1600VP-
재고 상태:
18
제조사 :
Carlo Gavazzi
제품 카테고리 :
접촉기(솔리드 스테이트)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
60 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC
Voltage - Load :
42 ~ 660V