ST1-DC12V-F
제조업체 부품 번호:
ST1-DC12V-F
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
재고 상태:
2,420
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
20 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
8 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
10 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
250VAC - Max