JW1FSN-DC24V
제조업체 부품 번호:
JW1FSN-DC24V
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
재고 상태:
3,445
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
전력 계전기, 2A 이상
Coil Current :
22 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max