CLS-RC11A125191G
제조업체 부품 번호:
CLS-RC11A125191G
제조업체/브랜드:
Lumex, Inc.
설명의 일부:
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Lumex, Inc.
제품 카테고리 :
로커 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round - Illuminated
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount, Threaded Body with Nut
Operating Temperature :
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 20.20mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
125 V