CLS-RO11A12250G
- 제조업체 부품 번호:
- CLS-RO11A12250G
- 제조업체/브랜드:
- Lumex, Inc.
- 설명의 일부:
- SWITCH ROCKER SPST 30A 12V
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Lumex, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 로커 스위치
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Oval - Illuminated
- Circuit :
- SPST
- Color - Actuator/Cap :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 30A (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Threaded Body with Nut
- Operating Temperature :
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 12.20mm Dia
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-Off
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V