3100-40U9999A
제조업체 부품 번호:
3100-40U9999A
제조업체/브랜드:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
설명의 일부:
RELAY CONTACTOR 4PST 30A 240V
제조사 :
제품 카테고리 :
접촉기(전자기계식)
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
4PST-NO (DM) (4 Form X)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Insulation - Class B
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
177 VAC
Must Release Voltage :
40 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max
Termination Style :
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)