300-S18N30D10
- 제조업체 부품 번호:
- 300-S18N30D10
- 제조업체/브랜드:
- c3controls
- 설명의 일부:
- NR 18A3P 120V60HZ/110V50HZ 1NOAX
- 재고 상태:
- 50
- 제조사 :
- c3controls
- 제품 카테고리 :
- 접촉기(전자기계식)
- Coil Voltage :
- 120VAC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 18 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 96 VAC
- Must Release Voltage :
- 42 VAC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 690VAC - Max