CB1F-SM-12V
제조업체 부품 번호:
CB1F-SM-12V
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
117 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Sealed - Flux Protection
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
15 ms
Switching Voltage :
14VDC - Nom
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)