CA1BD-12V-N-5
제조업체 부품 번호:
CA1BD-12V-N-5
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
CA RELAY
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
150 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NC (1 Form B)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Diode
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
8 VDC
Must Release Voltage :
0.6 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C
Product Status :
Obsolete
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
16VDC - Max