G8N-1U-DC12
- 제조업체 부품 번호:
- G8N-1U-DC12
- 제조업체/브랜드:
- Omron Electronic Components
- 설명의 일부:
- RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Omron Electronic Components
- 제품 카테고리 :
- 자동차 계전기
- Coil Current :
- 92.3 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 30 A
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Must Operate Voltage :
- 5.5 VDC
- Must Release Voltage :
- 0.8 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 16VDC - Max