P40P48D12P1-24
제조업체 부품 번호:
P40P48D12P1-24
설명의 일부:
RELAY CONTACTOR 4PST 40A 24V
재고 상태:
53
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
4PST-2NO/2NC (DB/DM) (2 Form X, 2 Form Y)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-55°C ~ 65°C
Switching Voltage :
600VAC - Max
Termination Style :
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)