GMD-12M-01-DC12V
- 제조업체 부품 번호:
- GMD-12M-01-DC12V
- 제조업체/브랜드:
- Altech Corporation
- 설명의 일부:
- MINI CONTACTOR12A380440V 3P1 NC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Altech Corporation
- 제품 카테고리 :
- 접촉기(전자기계식)
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- 3PST-NO (3 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 20 A
- Features :
- Auxiliary Contacts
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operating Temperature :
- -5°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Switching Voltage :
- 600VAC - Max