AZ988-1CT-24DC1
제조업체 부품 번호:
AZ988-1CT-24DC1
설명의 일부:
30A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
66.7 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
14.4 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C