AZ9731-1A-48DC2D1
제조업체 부품 번호:
AZ9731-1A-48DC2D1
제조업체/브랜드:
American Zettler
설명의 일부:
40A AUTOMOTIVE RELAY
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
American Zettler
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
33.3 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
48VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Diode
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
7.2 VDC
Operate Time :
7 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
5 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)