PC776-1X-24C-X
제조업체 부품 번호:
PC776-1X-24C-X
제조업체/브랜드:
Picker Components
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 130A 24V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Picker Components
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
170.2 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
130 A
Features :
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
14.4 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
40VDC - Max