R51-1D70-24
제조업체 부품 번호:
R51-1D70-24
제조업체/브랜드:
NTE Electronics, Inc.
설명의 일부:
RELAY AUTO 70A 24VDC SPNO
재고 상태:
105
제조사 :
NTE Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
Coil Type :
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
70 A
Features :
Mounting Type :
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operate Time :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
Switching Voltage :
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)