AZ984-1A-12DR
제조업체 부품 번호:
AZ984-1A-12DR
설명의 일부:
20A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
110.1 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Resistor
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
4 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Release Time :
1.5 ms
Switching Voltage :
40VDC - Max