CB1AHF-T-D-M-24V
제조업체 부품 번호:
CB1AHF-T-D-M-24V
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
CB RELAY HR 1 FORM A 12V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
75 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Diode, Sealed - Flux Protection
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
Switching Voltage :
28VDC - Nom
Termination Style :
Quick Connect - 0.250"/0.375"