AZ988-1AT-12DSEC3R
제조업체 부품 번호:
AZ988-1AT-12DSEC3R
설명의 일부:
30A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
96.8 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C