PC792A-1C-C3-12S-DN-X
제조업체 부품 번호:
PC792A-1C-C3-12S-DN-X
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
재고 상태:
2,153
Coil Current :
133.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
Features :
Diode, Sealed - Fully
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operate Time :
7 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Release Time :
2 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)