AZ9731-1C-12DC3D2
제조업체 부품 번호:
AZ9731-1C-12DC3D2
설명의 일부:
40A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
133.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Diode
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)