PC785-1C-12S-D-X
제조업체 부품 번호:
PC785-1C-12S-D-X
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V
재고 상태:
재고 없음
Coil Current :
110 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
Features :
Diode, Sealed - Fully
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
5 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Release Time :
2 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max