AZ9841-1A-12D
제조업체 부품 번호:
AZ9841-1A-12D
설명의 일부:
40A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
110.1 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
2 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max