AZ977-1C-12DSR
제조업체 부품 번호:
AZ977-1C-12DSR
설명의 일부:
20A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
97.6 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1 VDC