A61AC24VDC.9
제조업체 부품 번호:
A61AC24VDC.9
제조업체/브랜드:
CIT Relay and Switch
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
CIT Relay and Switch
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
37.5 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
5 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
2 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max