CP1SA-12V-X
제조업체 부품 번호:
CP1SA-12V-X
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
재고 상태:
19,859
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
53.3 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Sealed - Fully
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
7.2 VDC
Must Release Voltage :
1 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
14VDC - Nom