A2H1CSQ12VDC1.6R
제조업체 부품 번호:
A2H1CSQ12VDC1.6R
제조업체/브랜드:
CIT Relay and Switch
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 12V
재고 상태:
446
제조사 :
CIT Relay and Switch
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
150 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
50 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
75VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)