A3KM1ASQ12VDC1.6D
제조업체 부품 번호:
A3KM1ASQ12VDC1.6D
제조업체/브랜드:
CIT Relay and Switch
설명의 일부:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 150A 12V
재고 상태:
320
제조사 :
CIT Relay and Switch
제품 카테고리 :
자동차 계전기
Coil Current :
133.3 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
80 A
Features :
Diode, Sealed - Fully, Magnetic Blowout
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
15 ms
Switching Voltage :
145VDC - Max