AZ979-1A-12DRC1E
제조업체 부품 번호:
AZ979-1A-12DRC1E
설명의 일부:
80A AUTOMOTIVE RELAY
Coil Current :
133.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
80 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
7.8 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
7 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
5 ms
Switching Voltage :
30VDC - Max