CS28-02W57-07-1X
제조업체 부품 번호:
CS28-02W57-07-1X
제조업체/브랜드:
Challenge Electronics
설명의 일부:
SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 103DB
재고 상태:
2,292
제조사 :
Challenge Electronics
제품 카테고리 :
스피커
Efficiency - dBA :
103.00
Efficiency - Testing :
2W/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
570Hz
Frequency Range :
570 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.311" (7.90mm)
Impedance :
4 Ohms
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
3 W
Power - Rated :
2 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Round
Size / Dimension :
1.102" Dia (28.00mm)